Блог GEO Pay

Яким чином будуть оподатковуватися операції з криптовалютою після легалізації віртуальних активів в Україні?

17 лютого 2022 року ВРУ прийняла Закон України “Про віртуальні активи“, який має на меті легалізацію та впорядкування ринку криптовалют в Україні. Втім, вступ закону в дію прив’язаний до внесення змін до Податкового кодексу України, які так і не були прийняті. Тому, наразі, легалізація віртуальних активів не відбулась. Як же планується оподатковувати віртуальні активи, коли податкові питання будуть нарешті вирішені?
Наразі, очікується, що схема оподаткування буде близькою до цінних паперів. Тобто окремо оподатковуватись будуть майнінг, продаж за фіат, обмін, розрахунок за товари та послуги та приріст ринкової вартості. Відповідно, операції з віртуальними активами будуть оподатковуватися за ставкою 5%. При цьому, законопроєкт зазначає, що “обмін віртуального активу на інший віртуальний актив не призводить до виникнення доходу“, і відповідно оподатковувати планується тільки операції що призвели до отримання фіату.
Це є найбільш вірогідним варіантом розвитку подій, але варто стежити за рішеннями Верховної Ради в наступні місяці для розуміння того, яким буде кінцеве рішення